Güntekin Onay'dan Gökçek'e: 'Bu ülke senden tiksiniyor'

Güntekin Onay'dan Gökçek'e: 'Bu ülke senden tiksiniyor'

Onay, AKP'li Melih Gökçek'in açıklamalarına tepki gösterdi.

İleri Haber

Spor yorumcusu Güntekin Onay, Ankara'nın AKP'li eski büyükşehir belediye başkanı Melik Gökçek'in, A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncusu Ebrar Karakurt'u hedef alan paylaşımları sonrası sosyal medyadan açıklama yaptı. Karakurt'u nefret söylemleriyle hedef alan ve hedef gösteren Gökçek'e geçmişteki yolsuzluk iddialarını da hatırlatarak seslenen Onay, "Bu ülke senden tiksiniyor! Vatandaş olarak ben de tiksiniyorum!" dedi.

Güntekin Onay, Gökçek'e, servetinin kaynağını da sordu. 

Onay'ın açıklaması şöyle:

"Bence bu ülkede belli ve yobaz bir kesimin düşünceleri gereksiz yere fazla ciddiye alınıyor. Türkiye'nin bence en az yüzde 97-98'i voleybolcu kızlarımızın başarısı ile mutlu ve gurur duyuyor! Gerek yok polemiğe, ciddiye almayın 3-5 müptezeli, cahili! Şampiyonluğu kutlayın!

Melih Gökçek! Senin de ne iş yaptığın, nasıl para kazandığın belli değil! Yolsuzluk iddiaları tavan yapmış! Sen ne iş yapıyorsun da böyle bir servetin var? Kamuoyuna bir açıklarsan çok mutlu olacağız? Hadi bekliyoruz! Senden korkan da senin gibi olsun, hadi yaz! Nasıl zengin oldun? Sen kimsin? Bu ülke senden tiksiniyor! Vatandaş olarak ben de tiksiniyorum! Kimse bu vatandaşın hakkını gasbdemez.

Bana yakın arkadaşlarım mesaj atıyor 'Aman dikkat et' diye! Melih Gökçek yüzünden dikkat edeceksem zaten hepimiz yoluna gelmişizdir. Melih Gökçek beni hapise gönderirse bu ülkede adalet devrimi olur.

Lütfen bu ülkenin emekçisini, memurunu, garibanını biraz düşünüyorsan ses etme artık! Yeter, Sayın Gökçek!"

DAHA FAZLA