23 Eylül 2018 Pazar

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisine görüntülü konuşmayla 2019 seçimleri için ayar verdi.

Hürriyet’in haberine göre partisine “çekişmeyin” uyarısı yapan Erdoğan’ın mesajında şunlar dikkat çekti: “2019 martta yapılacak mahalli idareler, kasımda yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve milletvekilliği seçimine kadar sıkı bir çalışma yürütmeliyiz. Belediye başkanlarımızla birlikte belediye meclis üyelerimiz, ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları faaliyetlere etkin şekilde katılmalıdır. Halka yeni sistemin tüm detaylarını ve MHP ile kurulan ittifakı kafalarda soru işareti bırakmayacak şekilde anlatmalıyız.”

SEÇİM YATIRIMLARI: ‘TOPLUMUN HER KESİMİNE AYRI ETKİNLİK’

“Toplumun her kesimine yönelik ayrı ayrı etkinlikler planlamalı ve icra etmeliyiz. Çalmadık kapı bırakmayacak şekilde bu süreci seçim gününe kadar aralıksız devam ettirmeliyiz. Belediye personelinin vatandaşla olan ilişkisinin memnuniyet düzeyini daha da yükseltmeliyiz. Bürokrasiyi hızlandırmalı, belediye hizmetlerini arttırmalıyız.”

‘ÇEKİŞMEDEN UZAK  DURUN’

Yüzlerce odalı sarayda lüks ve şatafat içinde yaşayan Erdoğan uyarısında “Halkın tepkisini çeken her türlü tavırdan, davranıştan, lüksten, şatafattan, kibir, gurur ve çekişmeden uzak durmalıyız. Gönüller kazanmalı, her kesime ulaşmalı ve icraatlarda ayrım yapmayarak tüm kesimleri gözeten çalışmalar yapmalıyız” ifadelerini kullandı.