14 Ağustos 2018 Salı

Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince Çiftlik Bank'ın yönetim kurulu üyelerinden Cemal Çolak'ın (35) İstanbul'un Üsküdar ilçesinde bulunan ikametine operasyon düzenlenerek gözaltına alındı.

'BİLGİM DIŞINDA MÜDÜR YAPILDIM'

Gözaltına alınan yönetim kurulu üyesi Çolak, Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Buradaki ifadesinde, kendisinin güvenlik görevlisi olduğunu ve daha sonrasında ise bilgisi dışında şirket müdürü yapıldığını söyledi. Çiftlik Bank ile yaşanan sıkıntılar sonrasında durumdan şüphelenerek müdürlükten istifa ettiğini de ifade eden Çolak, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Geçtiğimiz günlerde, Sakarya'nın Taraklı ilçesindeki, Çiftlik Bank Mavi Yumurta Damızlık Tesisinde, Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararı ile arama yapılarak, evraklara el konulmuştu.

ÇİFTLİK BANK SAHİBİNİN EŞİ TESLİM OLDU

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında kayıplara karışan şirket sahibi Mehmet Aydın'ın, 20 yaşındaki eşi Sıla Soysal Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek teslim oldu.Çiftlik Bank CEO'su Aydın ile birlikte şirket yönetiminde ismi geçen Soysal'ın da avukatı ile birlikte Geyve Cumhuriyet Başsavcılığına giderek teslim olduğu öğrenildi.

Aydın’la bir yıl önce evlenen Sıla Soysal’ın anlaşmalı boşanmaniyeti olduğunu, ancak Aydın’a ulaşamadıklarını aktaran avukat çiftin henüz resmi olarak boşanamadıklarını aktardı. Aydın'ın yurtdışına kaçırdığı paralarda Uguray vatandaşlığı alarak Uruguay ve Arjantin'de inşaat işine girdiği de belirtildi.

ÇOLAK VE SOYSAL TUTUKLANDI

Çiftlik Bank Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Çolak ve Mehmet Aydın'ın, 20 yaşındaki eşi Sıla Soysal, çıkarıldıkları mahkemede "nitelikli dolandırıcılık" suçundan tutuklandı.